KÜBA SAĞLIK TURU

 

KÜBA SAĞLIK TURU

SEDEF, VİTİLİGO VE SAÇ KIRAN HASTALARINA ÖZEL PROGRAM

HAVANA 5

02 – 08 HAZİRAN 2014          6 Gece – 7  Gün Seyahat

1. Gün   02  Haziran 2014 Pazartesi     İSTANBUL – AMSTERDAM – HAVANA

Saat tam 04.00’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Guantanamera sizi uğurlamak için açacak 7 no’lu kontuarda bekleneceksiniz. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 06.00’da KLM Havayolları’nın ( KL 1610 ) tarifeli seferi ile Amsterdam’a uçuş. Amsterdam’a 08.30‘da varış. Saatlerinizi 1 saat geri almayı unutmayın. 2 saatlik bekleme süresinin ardından Saat 10.30’da yine KLM Havayollarının (KL 723) tarifeli seferi ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket. Küba saati ile 14.50’de Havana’ya varış. Saatlerinizi 6 saat geri almayı unutmayın. Jose Marti Havaalanında karşılanmamızın ardından 4* otelinize Oasis Panorama’ya transfer. Giriş işlemlerini tamamlayarak yerleşip, akşam yemeğiniz otelde olacaktır. Konaklama.

oasıs

2. Gün    03 Haziran 2014 Salı HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.30’da tercümanınız ile otel lobbisinde buluşup, Küba Devletine ait Histoterapia Placentaria Kliniğine gidilecektir. İlk gün Dr. Carlos Miyares Cao’nun Uzman Doktorları tarafından ( tercümanımız eşliğinde ) muayene olup, hastalık ile ilgili sohbet edeceksiniz ve tetkikler konulacak. Gün geri kalanı serbest zaman. Akşam yemeği oteldedir. Konaklama.

histo

3. Gün    04 Haziran 2014 Çarşamba     HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.30’da tercümanınız ile otel lobbisinde buluşup, Histoterapia Placentaria Kliniğine gidilecektir. Hastalık tedavisi devam eder. O gün tedavi uygulanışı öğretilecektir. Hemşiremiz ile görüşmeniz olacaktır. Günün geri kalanı serbest zaman. Akşam yemeği oteldedir. Konaklama.

4. Gün    05 Haziran 2014 Perşembe      HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.30’da tercümanınız ile otel lobbisinde buluşup, Histoterapia Placentaria Kliniğine son olarak gidilecektir. Tercümanımız eşliğinde, Doktorumuzla hastalık ile ilgili aklınıza gelen tüm sormak istediğinizi sorup, söhbet edeceksiniz. O gün uzman eczanesinden hastalık oranınıza göre reçeteden ilaçlar satın alacaksınız. Gün geri kalanı serbest zaman. Akşam yemeği oteldedir. Konaklama.

5. Gün    06 Haziran 2014 Cuma    HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından saat 09.00’da Havana Şehir turuna çıkılacak . HAVANA Şehri, ilk verilen San Cristobal de La Habana’dan dört asır önce 1519 yılında almış ve İspanyollar tarafından kurulmuştur. Tur Modern Havana’dan başlayacak, Miramar bölgesi, art deko ve modern mimari ile karışık Vedado bölgesinden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na ilerlenecek. Kolonyal mimari tarzı meydanlar ve binaların karşınıza çıkacağı Eski Havana’da Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli binaları görecek, yürüyerek eski sokakları gezecek. Sömürge döneminden kalma yapıtları, tarihsel anıtları, binlerce konak, şehir planlaması ile birlikte Havana’nın, Antillerin en önemli başkenti olduğunu anlaşılıyor. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar, ünlü yazar Ernest Hemingway’i hatırlatacak. Öğle yemeği için serbest zaman. UNESCO’nun koruma altına aldığı bölgelerden biri olan Eski Kent, tam bir müzik cenneti. Hemen hemen her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlayabilirsiniz. Tarihi, kültürü, ticareti, dinleri ve bunlarla ilgili mekanları, yaşam tarzı olan sosyalizmi ve özellikle sıcakkanlı Küba halkını ve 54 yıldan beri bağımsızlığını koruyan özgür Küba’yı, özelliklede Havana’yı gezi sırasında hissedeceksiniz. Gezilecek yerler arasında; Obispo Caddesi, Atatürk büstü, Rom müzesi vardır. Yağlı boya tabloları ve el işlerini Almacenes San Jose pazarından satın alabilirsiniz Saat 17.00’de otele dönüş. Akşam yemeği otelde dahildir. Konaklama.

6. Gün    07 Haziran 2014 Cumartesi    HAVANA – AMSTERDAM

Sabah kahvaltı sonrası geri dönüş hazırlığı için serbest vakit. Tüm ilaçlar 22 KG hakkınızı açmadan eminiyetle ve dikkatlı bir şekilde bagaja yerleştireceksiniz. İlaçlar el bagaja kesinikle konulamayacaktır.
Saat 12.00’de odadan çıkış. Saat 13.30’da otel lobisinden Jose Marti Havaalanına’na transfer. Havana’dan 16.45’te KLM Havayolları ( KL 724 ) tarifeli seferi ile Amsterdam’a hareket. Geceleme uçaktadır.

7. Gün    08 Haziran 2014 Pazar       AMSTERDAM – İSTANBUL

Amsterdam Havaalanına yerel saat ile 08.30‘da varış. Saatlerinizi 6 saat ileri alıyoruz. 2 saat 55 dakikalık bekleme süresinin ardından KLM Havayollarının ( KL 1613 ) tarifeli seferi ile 11.25’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 15.45’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve hizmetlerimizin sonu. İstanbul’a vardığınızda saatlerinizi bir saat ileri almayı unutmayın. Bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileğiyle.

 

histo

 

Küba Sağlık Turu Sözleşmesini indirmek için tıklayınız.

sözleşme

sözleşme

5

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Programdaki yazılan tüm hizmetler

DETAYLAR
Dış Hat Uçuşları
KLM Havayolları ile İstanbul – Amsterdam – Havana – Amsterdam – İstanbul uçak bileti ve Amsterdam Havaalanı Vergisi

 

TURLAR

1 Gün Havana Şehir Turu

TRANSFERLER
Havaalanı – Otel – Havaalanına Transfer

3 Gün Kliniğe Gidiş Transferleri

KONAKLAMA
5 Gece Oasis Panorama 4* Yarım Pansiyon

 

REHBERLİK
Hastane ziyareti Sağlık Paketi’ne özel Tercüman hizmetleri eşliğinde ( TÜRKÇE – ISP – TÜRKÇE )
Küba Haritasi
Mecburi Seyahat Sağlık Sigortası
Küba Vizesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tedavi için alınması gereken ilaçların bedelleri

Gerek duyulması halinde yapılacak biopsi testinin bedeli 100 €

Küba’dan çıkış vergisi 25 CUC

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Histoterapia Placentaria Sağlık Merkezi’ne gidiş ve dönüş transferleri

Bahşişleri ve kişisel harcamalar

 

HASTALAR İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR

1.Sağlık Turumuza katılacak hastalar çıkış tarihinden 40 gün evvel kendi hastalıkları ile ilgili hiç bir ilacı kullanmamaları
gerekmektedir.
2.Sedef Hastaları için biopsi lazım ise tur fiyatına dahil değildir ( 100 € )
3.İlaçlar dahil değildir ( ilaç miktarı hastalığa ve hastalık oranına göre değişmektedir )
4.Klinikte, kayıt işlemleriniz yapıldıktan sonra, kayıt numaranızı kaybetmeyiniz, yeniden ilaca ihtiyacınız olduğunda sizin için gerekli olacaktır.
5.Aldığınız ilaçların faturaları saklayınız gümrükte istenebilir. Faturasız ilaçlar gümrükte size sorun yaşatabilir. Şirketimiz bu durumdan sorumlu tutulamaz.
6.Guantanamera tarafından ilaç tedarik etmek mümkün değildir. Bu konu ile ilgili bizden ilaç talebinde bulunmayınız.
7.Kayıt işlemleri için gerekenler aşağıdaki gibidir;doktor

· Adı  Soyadı

· T.C Vatandaş No.

· Pasaport No. ( 6 ay geçerlilik olacak )

· Doğum Tarihi

· Hastalık adı

· Kapora olarak 1000 EUROLUK Banka Dekontunuz

BANKA HESAPLARIMIZ

 

Paloma Blanca Turizm Eğitim ve Ticaret Ltd. Şti.

Garanti Bankası

Hesap No.su 234/6298027 TL  

IBAN :  TR93 0006 2000 2340 0006 2980 27

Hesap No.su 234/9088867 EUR  

IBAN :  TR20 0006 2000 2340 0009 0888 67

 

Histoterapia Placentaria Sağlık Merkezinin Tarihçesi

1970′lerde Kadın Doğum Uzmanı ve aynı zamanda La Habana Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi Farmakoloji bölümünün başkanı olan Prof. Dr. Carlos Miyares Cao tarafından laboratuarda canlı plasentanın metabolizması incelenerek, insan derisindeki pigmente etki eden bir madde keşfedilmiştir. Bu madde Melagenina adında bir ilacın üretilmesine yol açmıştır ve daha sonra bu ilaç geliştirililerek Melagenina Plus olarak yenilenmiştir.

1985′ten itibaren Latin Amerika Ülkelerinden de (Meksika, Venezuela, Kolombiya vb.) Vitiligo, Sedef ve Sakal-Saçkıran hastaları tedavi edilmeye başlanmış ve talep yoğunluğundan dolayı Cira Garcia kliniği ondan bugünkü Histoterapia Placentaria Sağlık merkezini genişletilebilmek için taşınmak zorunda kalınmıştır. Bu gelişmeler Küba’ da sağlık turizminin başlangıcı olmuştur.

1986′da Küba’ya özgü yöntem ile hastalarda olumlu sonuçlar görülünce tıpta yeni bir adım atılmış oldu ve uluslararası bildirim ile yayınlandı. Küba devletinin %100 sermayeli maddi ve manevi desteği altında, Prof. Dr. Miyares Cao önderliğinde Calle 18 No:4302 e/43 y 47, Playa, Ciudad de la Habana adresinde yerel vatandaşlarına sunulan diğer sağlık hizmetleri gibi ücretsiz tedavi verilmektedir.

Her ay yaklaşık 430 hastanın tedavi gördüğü sağlık merkezine 350 Küba vatandaşının yanısıra, 80 kişi yabancı Ülkelerden kontenjan dahilinde gelen hastalardır. Şimdiye kadar 90 ülkeden hasta tedavi görmüştür. Her ülkenin vatandaşlarını sıra ile kabul eden sağlık merkezi 3 ayda bir Guantanamera ‘yı yetkilendirerek Türkiye’den kontenjan dahilinde 10 hasta kabul etmektedir.

Tedavi ile İlgili Genel Bilgiler

Histoterapia Placentaria Sağlık Merkezinde, uzman kadro tarafından hastalık oranları, tesbit taraması dijital ortamda yapılarak öğrenilir, bazı hastalarda biyopsi gerekli olabilir. Kesin teşhis koyulduktan sonra ilaç miktarı, ihtiyacı ve tedavi süresi doktorlar tarafından belirlenir. Türkiye’ye döndükten sonra istikrarlı bir şekilde aldığınız ilaç tedavisi, hastalığın bitimine kadar devam edilir.

Küba Yöntemini doğru izlediğinizde Sedef, Vitiligo ve Saçkıran’dan tekrarlanmamak üzere ve tamamen iyileşmiş olacaksınız.

Küba Devletine ait olan Histoterapia Placentaria Sağlık Merkezinde Vitiligo, Sedef ve Saçkıran hastaları her üç ayda bir 10 Türk tedavi görmektedir.

Küba’da uygulanan tedavi yöntemlerine yoğun talep nedeni ile kapora ve kontrat işlemi gerçekleştirilmeden tarafımızdan kesin kayıt yapılamayacaktır, kontenjanlarımız her 3 ayda 10 hasta ile sınırlı olduğundan dolayı, emin olamadığımız taleplerle yerleri işgal edememekteyiz.

Kalkıştan en az 3 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir. Program esnasındaki konaklamalar belirtilen otellerde veya benzer özelliklere sahip aynı katagorideki otellerde yapılır. Otel isimleri seçtiğiniz katogoriye ve belirtilen özelliklere bağlı kalmak kaydıyla, program başlangıcından 48 saat önceki konfirmasyon esnasında kesinleşir. Yakıt , vergi, ve sigorta fiyatlarındaki artışlar, Havayolları şirketleri tarafından günlük olarak Havalimanı vergilerine yansıtıldığından değişiklik gösterebilir

logo

Adres : Kocatepe Mah. Dolapdere Taksim Cad. No:31 34437
Taksim, Beyoğlu | İstanbul | TÜRKİYE
Telefon : + 90 212 235 68 00 Faks : + 90 212 235 31 32

w w w . g u a n t a n a m e r a . c o m . t r